Koor

IMG_6779x

Tartu naiskoor Emajõe Laulikud tegutseb peadirigent Vilve Maide juhatusel aastast 2003. Alates 2017. aastast töötab kooriga dirigent Meelis Kesperi.

Suhteliselt lühikese aja jooksul on koor jõudnud Eesti naiskooride hulgas arvestatavale kohale. Säravaimad rahvusvahelised saavutused on olnud peapreemia e grand prix Šiauliai 7. rahvusvahelisel koorikonkursil ja I preemia konkursil (kategooria võit) konkursil Varsovia Cantat 2018.

Emajõe Laulikute repertuaar laieneb pidevalt, sisaldades nii eesti kui ka välisautorite teoseid rahvaluule seadetest ooperikoorideni, kirikumuusikast levimuusika töötlusteni, naiskooride ja laulupidude laulu-varasalve kuuluvast rääkimata.
Kooril olnud rõõm esmaesitada teoseid Eesti heliloojate Kristo Matsoni, Riho Esko Maimetsa, Hain Hõlpuse, Rein Rannapi, Peeter Volkonski ja Toomas Lunge ning Itaalia helilooja Gaetano Lorandi sulest.

Ligi 50-liikmelist koori iseloomustab elurõõm, isikupära ja julgus mitmekülgselt ja uuendusmeelselt tegutseda. Eesti koorilaulukultuuri edendamiseks seame endale üha kõrgemaid muusikalisi eesmärke, mis väljenduvad üheltpoolt nõudliku repertuaari üha professionaalsemas omandamises, uudisrepertuaari tellimises ja ettekandmises, teisalt ka meelelahutusliku ja uuendusmeelse koorilaulu võimaluste kasutamises ja rikastamises.

Emajõe Laulikud on võtnud osa kõikidest üldlaulupidudest, mitmest Põhjamaade Tudengikooride festivalist (NSSS), Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupidudest Gaudeamus. Koori traditsioonidesse kuuluvad kontsertmatkad Tartu Akadeemilise Meeskoori ja Inseneride Meeskooriga ning laagrid ja matkad meeskooriga Akadeemiline Emajõgi ning TTÜ Akadeemilise Meeskooriga.

2009. ja 2014. aasta jäävad Emajõe Laulikute ajalukku kui TuleTulemise aasta, mil koos Tartu Meeskooriga Akadeemiline Emajõgi vedasime eest Tartu laulupeo tule viimist Tartust Tallinna XXV Üldlaulupeole. 2009. aastal ajaloolisi veeteid pidi ja 2014. aastal – mil osales TuleTulemises 5000 lauljat-tantsijat – jalgratastel.

Rõõmsate tervitustega,

Teie Emajõe Laulikud