Koor

IMG_6779x

Tartu naiskoor Emajõe Laulikud tegutseb peadirigent Vilve Maide juhatusel aastast 2003. Alates jaanuarist 2018. aastast on Vilvele abiks koormeister Meelis Kesperi. Oleme jõudnud Eesti naiskooride hulgas arvestatavale kohale. Ligi 60-liikmelist koori iseloomustab elurõõm, isikupära ja julgus tegutseda mitmekülgselt ning uuendusmeelselt. 

Emajõe Laulikute repertuaar sisaldab nii eesti kui ka välisautorite teoseid, rahvaluule seadeid ja teoseid ooperikooridest, kirikumuusikat ja levimuusika töötlusi, naiskooride ja laulupidude lauluvarasalve kuuluvat.

Koor tunneb rõõmu üheskoos laulmisest ja kirevast koorielust. Iganädalased kooriproovid toimuvad Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis. Koos musitseerivad aktiivsed naised, keda ühendab lisaks armastusele koorilaulu vastu ka soov panustada ühiskondlikus elus. Eesti koorilaulukultuuri edendamiseks seame endale üha kõrgemaid muusikalisi eesmärke, mis väljenduvad nõudliku repertuaari üha professionaalsemas omandamises, uudisrepertuaari tellimises ja ettekandmises ning ka meelelahutusliku ja uuendusmeelse koorilaulu võimaluste kasutamises ning rikastamises.

 • 2005. aasta märtsikuus saavutas koor ENLSi naiskooride võistulaulmisel B-kategoorias I koha.
 • Peadirigent Vilve Maide sai 2005.aasta võistulaulmisel noore dirigendi preemia.
 • 2008. aastal pälvisid Emajõe Laulikud Ernesaks 100 konkursil A-kategoorias III koha.
 • 2012. aasta märtsis osales koor Ester Mägi 90. sünnipäevale pühendatud nais- ja neidudekooride võistulaulmisel ning saavutas seal A-kategoorias 6. koha.
 • 2012. aasta septembris osalesid Emajõe Laulikud Narvas Maarjalaulude festivali raames toimunud konkursil, kus võideti I preemia.
 • 2013. aasta mais osaleti rahvusvahelisel koorikonkursil Kaunas Cantat Leedus, kust toodi koju 2 kulddiplomit.
 • 2015. aasta aprillikuus osaleti taas Eesti Naislaulu Seltsi korraldatud naiskooride võistulaulmisel, kus saavutati 86 punkti ja 4. koht.
 • 2015. aasta juulikuus osalesime Itaalias Firenzes rahvusvahelisel koorikonkursil 4th Florence International Choir Festival 2015, kust naasime kahe pronksmedaliga.
 • 2016. aasta juunis osalesime Poolas VII Rahvusvahelisel Koorifestivalil “Cracovian Cantans” Krakovis. Meid tunnustati kui parimat naiskoori festivalil, vaimuliku muusika kategoorias saavutasime II koha ning konkursi ainuke rahaline preemia PWM Edition Prize tuli samuti meile poolakeelse laulu esitamise eest.
 • 2017. aasta maikuus osalesime Leedus VII rahvusvahelisel koorikonkursil Šiauliai Cantat. Võitsime hõbediplomi naiskooride kategoorias, kulddiplomi rahvamuusika kategoorias ning tõime koju ka Grand prix’ võidu.

Koor on osalenud mitmetes huvitavates muusikalistes projektidesKulno Süvalepa laulude õhtul „Kaunimad aastad 10“ (2003), Peeter Volkonski 50. juubeli kontserdil „Volkonski annab aru“ (2004), Tartu levimuusikpäevadel (2009), arvukatel heategevuskontsertidel ning terviseüritustel.

 • 2008. aastal pani koor end edukalt proovile telesaates Laululahing.

Emajõe Laulikud on võtnud osa XXIV, XXV ja XXVI Üldlaulupeost, VI Põhjamaade Tudengikooride festivalist, Baltimaade üliõpilaste XV ja XVI laulu- ja tantsupeost Gaudeamus ja andnud kontserte erinevais Eestimaa paigus. 2014. aasta aprillis osalesime rahvusvahelisel üliõpilaskooride laulupeol Nordic Student Singers Summit.

2012. aasta juunis olid Emajõe Laulikud abiks Tartus toimunud Põhja- ja Baltimaade meestelaulupäeva korraldamisel. 2015. aasta veebruaris korraldasime Eesti Naislaulu Seltsi palvel Eesti Vabariigi 97. sünnipäevale pühendatud naiskooride kontserdi Tartu vastselt renoveeritud Pauluse kirikus.

2009. ja 2014. aasta jäävad Emajõe Laulikute ajalukku kui TuleTulemise aastad, mil koos Tartu Meeskooriga Akadeemiline Emajõgi osalesime tantsu- ja laulupeo tule viimisel Tartust Tallinnasse. 2009. aastal XXV Üldlaulupeole liikus tuli mööda veeteid, 2014. aasta suvel XXVI Üldlaulupeole vedasime tuld läbi Eestimaa jalgratastel. 

Viimaste aastate jooksul on kooril olnud rõõm kogeda koostööd erinevate dirigentidega (Tarmo Leinatamm, Toomas Vavilov, Marge Matson) ning esmaesitada teoseid Kristo Matsoni, Peeter Volkonski, Toomas Lunge, Rein Rannapi ja Riho Esko Maimetsa sulest.

Rõõmsate tervitustega,

Teie Emajõe Laulikud