EMAJÕE LAULIKUD

Emajõe Laulikud olid Bratislava koorikonkursil võidukad

dets., 2019

Naiskoor Emajõe Laulikud saabus eile rahvusvaheliselt konkursilt Slovakkia pealinnast Bratislavast kahe kuld-diplomi ja rahvamuusika kategooria võiduga.

Dirigent Vilve Maide ütles, et konkurss oli küll seotud advendi- ja jõulumuusika festivaliga (XIV International Festival of Advent and Christmas Music), kuid võistluskava ei pidanud olema jõuluteemaline. “Vastupidi, meie laulsime hoopis kevadest ja suvest. Võtsime kavva peamiselt kaasaegset Eesti ja Põhjamaade muusikat.” 

“Eriliselt uhke olen Eesti heliloojate Veljo Tormise, Pärt Uusbergi, Raivo Diksoni jt üle. Meid kuulas täiesti teistsuguse kultuuritaustaga žürii ja publik, aga see muusika kõnetab kõiki,” sõnas Vilve Maide.

Naiskoor Emajõe Laulikud osales konkursil kahes kategoorias: naiskoorid ja rahvamuusika. Mõlemas kategoorias pälviti kuld-diplom ja rahvamuusika kategoorias saavutati kategooria võit. 

Emajõe Laulikud on viimastel aastatel toonud Tartusse teisigi võite: koorikonkursilt Varsovia Cantat 2018 parima naiskoori tiitel; aasta varem koorikonkursilt VII Šiauliai Cantat grand prix e peaauhind.

FOTO: Väino Pool “Emajõe Laulikud konkursil Bratislavas”

Rohkem infot: dirigent Vilve Maide, tel 53462873, president Õie Põder 56565277
Emajõe Laulikute FB leht: https://www.facebook.com/Laulikud/

Rohkem infot konkursi kohta: IV International Festival of Advent and Christmas Music
https://europeanchoralassociation.org/event/international-festival-of-advent-and-christmas-music-2019

http://www.choral-music.sk/en/Festivaly/view/id:115

Täname Eesti Kultuurkapitali, Tartu linna ning Haridus- ja Teadusministeeriumi toetuse eest!