EMAJÕE LAULIKUD

Laulikud Lissabonis

nov., 2023

Aastal 2023 tähistas Tartu Tervisehoiu kõrgkooli Naiskoor Emajõe Laulikud oma kahekümnendat juubelit, kuid tähistamiseks oli sel aastal teisigi põhjuseid. Novembris sõitsid peaaegu 40 Laulikut Portugali, et võtta osa “Lisbon Sings” koorikonkurssist 9.-13. novembril. Konkursiks tulid kokku 35 koori üle maailma, et võistelda kaheksas kategoorias, laulda maagilistel sõpruskontsertitel ning kuulata fantastilisi esitusi Zimbabwe rahvaviisidest USA popmuusikani. 

“Lisbon Sings” toimub Lissaboni Ülikooli amfiteatrihõngulises 1500 kohaga Aula Magnas. Emajõe Laulikud võistlesid kategoorias “Equal voices” ehk Mees- ja Naiskooride kategoorias, kus osales 10 koori. Ette kanti “Küla kuuleb” (V. Tormis), “Vahtralt valgõ pilve pääle” (E. Mägi),  “Laudate Dominum”(A. Tay) ja“Ave Generosa” (O. Gjeilo). Dirigeeris meie au ja uhkus –  Vilve Maide. Kooride tase oli äärmiselt kõrge ning see vaid suurendas meie rõõmu, kui pälvisime 21,56 puntiga kuldse diplomi! 

Lissaboni konkurssi ettevalmistustega ja repertuaari omandamisega alustas koor septembris - see tähendas kahte kuud intensiivseid proove. Kooriliikme Kadri Leetsaare jaoks, oli see natuke intensiivsem periood kui tavapäraselt. “Me ei unustanud ära laulurõõmu - vahepeal peab tore ka olema ja end premeerima. Ning kui enne ei jõua, siis konkursi eelselt või järgselt on see täiesti võimalik. Lissaboni sõitsimegi arvestusega võtta aega ka endale ning nautida ühiselt kohalikku kultuuri ja vaatamisväärsusi,” kirjeldas Kadri Laulikute reisi. 

Laulik Krista Ross kiitis erinevate kooridega kokkusaamisi - kui pannakse käima mõni tuntud laul, laulab terve saalitäis rahvast kaasa ja tekib ühtekuuluvustunne. “Lavale võistlema minnes on ikka alati natuke närv sees, aga see on okei. Kui oma lood esitatud, on pingelangus ja sabin sees ning saab teistega arutada kuidas läks.” Tehtud töö eest tunnustus saada ja tunda, et pingutused on asja ette läinud, on ka äärmiselt tore. Krista auhinda suureks üllatuseks ei nimetaks, sest proovides harjutati ikka selleks, et võimalikult hea tulemus koju tuua. “See muidugi ei tähenda, et auhindade jagamisel pinget sees ei ole - kindel ei saa milleski olla enne, kui tulemused käes!”

Laulikud on äärmiselt tänulikud kõigile, kes neile teel Lissaboni toeks olid. Konkursil osalemine nõudis suurt eeltööd, kuid oli seda väga väärt, sest lisaks kuldsele diplomile sai koor osa võtta lummavast sõpruskontsertist, inspireeruda kümnetest kooridest ja ühtse kooriperena reisil aega veeta. Erilise tänud lähevad Vilve Maidele, tänu kellele Tartu Tervisehoiu kõrgkooli Naiskoor Emajõe Laulikud elab ja areneb.

Autor: Charlyz VihmaPisar Zobel

Toimetas: Riin Lisett Rei