EMAJÕE LAULIKUD

Naiskoor Emajõe Laulikud ja kammerkoor A. Le Coq osalesid edukalt Itaalias rahvusvahelisel koorifestivalil.

aug., 2015

22.-24. juulil toimus Firenzes koorifestivali FICF 2015 (4th Florence International Choir Festival) raames koorikonkurss. Naiskoor Emajõe Laulikud saavutas nii kaasaegse kui ka vaimuliku muusika kategoorias 3. koha ning pronksmedalid. Vaimuliku muusika kategoorias esitati  U. Sisaski, J. Busto ja J. Galluse loomingut. Kaasaegse muusika kategoorias oli kohustuslikuks looks G. Lorandi „Vergine, o natura sacra“, mis on algselt kirjutatud segakoorile, aga helilooja poolt naiskoorile ümber seatud. Lisaks kohustuslikule laulule esitati veel G. Podelski ja M. Makaroffi laule.  Kammerkoor A. Le Coq saavutas segakooride kategoorias 3. koha ja pronksmedali kavaga E. Griegi, V. Tormise ja P. Uusbergi loomingust. Festivalikoorid andsid lisaks ühiseid kontserte Firenze suuremates kirikutes ja saalides: San Lorenzo, Santa Trinita ja Santa Croce kirikus ning Palazzo Vecchio‘s.

Konkursi peakorraldaja Federico Bardazzi sõnul oli kooride tase sel aastal väga kõrge. Eestit esindas kaks koori: kammerkoor A. Le Coq ja naiskoor Emajõe Laulikud. Kokku osales festivalil 13 koori 11 riigist ja neljalt mandrilt. Festivali peaauhind The Golden David läks Filipiinidele Santo Tomase ülikooli koorile. Võitjakoor jäi oma kõla ja perfektse esitustega silma juba avakontserdil.

Kammerkoor A. Le Coq on asutatud 1999. aastal Tartus. Koori dirigent on Eve Paap ja koormeister Ingrid Rammu.

Naiskoor Emajõe Laulikud on asutatud 2003. aastal Tartus. Koori dirigent on Vilve Maide ja koormeister Mariell Piispea.

Naiskoor tänab toetuse eest Eesti Kultuurkapitali ja Tartu linna.

 

Lisainfo:
dirigent Eve Paap
tel: 56249112
e-mail: paap.eve@gmail.com

dirigent Vilve Maide
tel: 53462873
e-mail: vilve.maide@otepaa.ee
Naiskoor pärast konkurssiKammerkor A. Le Coq Firenzes Santa Croce kiriku trepil 24.07.2015http://www.florencechoirfestival.com/Results+2015