EMAJÕE LAULIKUD

Naiskoor Emajõe Laulikud pälvis kaks kulddiplomit

juuni, 2013

Tartu Naiskoor Emajõe Laulikud dirigent Vilve Maide juhatusel osales rahvusvahelisel koorikonkursil Kaunas Cantat, kust toodi koju kaks säravat diplomit – kulddiplom rahvalaulu kategoorias ja kulddiplom kaasaegse muusika kategoorias.

Kolmandat korda peetud rahvusvaheline konkurss Kaunas Cantat toimus 16.-19. maini ning sel aastal olid Kaunases võistlemas harrastuskoorid Lätist, Leedust, Venemaalt, Poolast, Eestist ja Filipiinidelt. Žüriisse kuulusid Artūras Dambrauskas (Leedu), Larisa Yadlovskaya (Valgevene) ja Rolandas Daugėla (Leedu). Konkursi grand prix’ pälvis De La Salle’i ülikooli segakoor Filipiinidelt.

Emajõe Laulikud esitasid rahvalaulu kategoorias Ester Mägi “Lind lohutamas” ja “Äiu-Püiu” ning Veljo Tormise “Lüpsiloits” ja “Kiigel kartlik”.

Kaasaegse muusika kategoorias esitati Mia Makaroffi “Namnlösa klippan får ett namn” (“Nimetu kalju saab nime”), Lembit Veevo ja Debora Vaarandi “Kadakad” ning Javier Busto “Salve Regina”.

Emajõe Laulikute peadirigendi Vilve Maide sõnul oli väga arendav ja tore võistelda koos erinevatest kultuuriruumidest pärit kooridega. “Koor tegi Kaunases oma parima etteaste läbi kümne tegevusaasta. Koori hooaeg algas väga tugevalt ja ka hooaja lõpp on tugev – see on märk stabiilsusest,” lisas ta.

Emajõe Laulikutel on käimas kümnes hooaeg ja ees on ootamas juubelikontserdid 29. novembril 2013 Tallinnas Mustpeade majas ning 7. detsembril 2013 Tartu Ülikooli aulas.

Pressiteate koostas Nele Nemvalts

Kaunase diplomid